oregánový olej | greek oregano

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velice příjemné jednáni a rychlé dodání objednaného zboží!

2018-09-19

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboží dobře zabalené a rychle dodané.

2018-09-14

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboži došlo v neporušeném stavu tak jak bylo objednáno.

2018-09-10

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Ochota a rychlost.Moc ráda u Vás nakupuji.děkuji

2018-09-10

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlé objednání a dodání

2018-09-3

Oregánový olej - pitný

Oregánový olej Zobrazit větší

OL/1

Nový produkt

Výjimečný éterický olej je schopný čelit širokému spektru celé řady mikrobů, plísní, bakterií a veškerého druhu virů.

Více informací

300 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Pitný éterický olej (GRAS), silně kořeněné aroma
Plané oregano je bohaté na velké množství anorganických složek, vápník, hořčík, zinek, železo, draslík, měď, bor, mangan a vitaminy C a A.
Řecké oregano je světově známé jako  GREEK OREGANO a pověstné pro svoje pozoruhodné vlastnosti a roste pouze v Řecku.
Výjimečný éterický olej je schopný čelit širokému spektru celé řady mikrobů, plísní, bakterií a veškerého druhu virů. Laboratorní testy prokázaly, že se jedná o přirozené a velmi silné antibiotikum.

Použití:
Proti nachlazení a chřipce - 1 kapka oreganového oleje ve sklenici vody, šálku čaje nebo v jedné lžíci olivového oleje, 2-3 x denně
Na drobné popáleniny a úlevu od bolesti: 1 kapka v jedné lžíci panenského olivového oleje.
Mazání při lupence a kožní mykóze: 2-3 kapky do jedné lžíce oleje. Při alergii na vosí nebo včelí bodnutí - lokální aplikace.
Zlepšení dýchacích cest: inhalace z lahvičky.

Upozornění: Pro dlouhodobé použití oleje se doporučuje užívání střídavě v 15 denních intervalech s týdenní pauzou. Nedoporučuje se během těhotenství, dále pro osoby s nedostatkem železa. Neaplikujte do otevřených ran.

  • Složení pitný oregánový olej
  • Obsah 10 ml

Napsat recenzi

Oregánový olej - pitný

Oregánový olej - pitný

Výjimečný éterický olej je schopný čelit širokému spektru celé řady mikrobů, plísní, bakterií a veškerého druhu virů.

OLEJ Z OREGÁNA
Všestranná medicína

V letních měsících jsou nepřehlédnutelné nachové nebo bílé květy, uspořádané v latách na slunných místech, na krajích cest, pláních. Už ve starověku bylo oregáno užíváno jako koření i léčivá rostlina. Obsahuje hořčiny, třísloviny, organické kyseliny a silici, jejíž účinnou složku tvoří tymol a karvakrol. Oregáno je skvělým kořením, které tvoří nedílnou součást oblíbené směsi koření i chilli. Nepostradatelné je zejména ve středomořské kuchyni. Dobře se hodí ke kořenění tučných pokrmů, ke skopovému masu, ke zvěřině, používá se do zeleninových pokrmů, při přípravě pizzy a omáček k těstovinám.
Oregáno je však skvělou bylinou s mnoha léčivými účinky. Pomáhá při zažívacích potížích, při chorobách horních cest dýchacích, při neurózách. Podporuje chuť k jídlu, usnadňuje vykašlávání a má protikřečové a protizánětlivé účinky. Zevně se užívá jako kloktadlo a k inhalacím.
Z oregána lze připravit účinný léčivý čaj. Jako prostředek utišující křeče při ženských břišních obtížích, zduření jater, při špatném trávení lidová medicína doporučuje odvar z 10 až 15 gramů drogy na litr vody. Ve starých receptářích najdeme spoustu dalších užitečných rad na podporu zdraví. Na choroby žaludeční a jaterní lze připravit medicínu z hrsti kvetoucích sušených vršků oregána, na které se nalije čtvrt litru vody, nechá se asi pět minut odstát a potom scedí. Užívá se během dne po lžících. Odvar z hrsti sušeného oregána ve čtvrt litru vody slouží jako dobré kloktadlo.
Zevně lze oregáno použít ve spojení s jinými bylinami jako heřmánkem, routou, šalvějí nebo k bylinkovým polštářkům jako prostředek proti křečím při nadýmání, bolení břicha. Společně s jinými aromatickými rostlinami se oregáno přidává do osvěžujících koupelí.
Největší koncentraci účinných látek oregána najdeme v jeho silicích. Ty jsou poté z rostlin destilovány a vytvářejí tak vysoce koncentrovaný olej se silnými účinky, ještě silnějšími, než mají sušené byliny. Řecké oregáno je světově známé jako Greek oregáno a pověstné pro svoje pozoruhodné vlastnosti. Výjimečný éterický olej je schopný čelit širokému spektru celé řady mikrobů, plísní a veškerých druhů bakterií. Jak prokázaly laboratorní testy, jedná se o přirozené a velmi silné, účinné antibiotikum. Oregánový olej posiluje imunitu, antioxidanty v něm obsažené mohou být účinnou prevencí srdečních chorob, výkyvu krevního tlaku. Pitný éterický olej (Gras) stojí za to vyzkoušet při nachlazení a chřipce, kdy se jedna kapka oleje přidá do sklenice vody či do šálku čaje a užívá dvakrát až třikrát denně. Úlevu od bolesti, na drobné popáleniny lze použít jednu kapku rozpuštěnou v jedné lžíci panenského olivového oleje. Oregánový éterický olej doporučují zkušení léčitelé jako mazání při lupence a kožní mykóze, kdy stačí do jedné lžíce olivového oleje přidat dvě až tři kapky oregánového éterického oleje. Inhalace oleje přímo z lahvičky přinese úlevu pro dýchací cesty, neboť zlepšuje dýchání, vhodná je i lokální aplikace při alergii na vosí nebo včelí bodnutí. Trochu oleje nakapaného na vatu a vsunuté do kotlavého zubu tiší bolesti.
Pro dlouhodobé použití oleje se doporučuje užívání střídavě v patnáctidenních intervalech s týdenní pauzou. Je nutné připomenout, že by oregánový olej neměl přijít do otevřených ran, nedoporučuje se osobám s nedostatkem železa a těhotným ženám.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: