Rakytníkový olej 100% - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem hodně spokojená.

2020-07-11

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlá komunikace a příjemný přístup k vyřešení problému

2020-07-10

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
ok

2020-07-4

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zásilka mi přišla v perfektním stavu přesně 20 hodin od objednání, zboží pečlivě zabaleno s návody k jednotlivým výrobkům, nepoškozené, kvalitní a za přijatelnou cenu. Chválím, s tímto obchodem jsem byla zatím vždy spokojena. Doporučuji ho všem!!!

2020-07-3

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychle dodaní a kvalitní zboží

2020-06-28

Rakytníkový olej 100%

Rakytníkový olej 100 ml Zobrazit větší

Nový produkt

Rakytník přispívá k přirozeným obranným reakcím organismu, podporuje imunitní systém...

Více informací

Skladem

270 Kč s DPH

 • 100 ml
 • 400 ml
 • 1 l

Přidat na seznam přání

100% rakytníkový olej lisovaný za studena je významný svým přirozeným obsahem vitamínů A, řady B, C, E, F, K, P-rutinu, nenasycených mastných kyselin omega-3, omega-6 a omega-9, karotenoidů, flavonoidů a dalších biologicky aktivních látek. Rakytník přispívá k přirozeným obranným reakcím organismu, podporuje imunitní systém. Příznivě ovlivňuje aktivitu trávicího traktu, povzbuzuje metabolismus, posiluje kardiovaskulární systém. Pomáhá udržovat funkce sliznic oka, úst i pochvy (i při jejich sušším stavu) a normální stav a kvalitu kůže. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

K čemu se Rakytník užívá

vnější použití:

 • na léčbu kožních onemocnění 
 • přispívá k rychlejšímu hojení ran 
 • pozitivně ovlivňuje kvalitu pleti 
 • působí proti zánětlivým procesům 
 • na léčbu sliznic
 • podporuje léčbu zánětů dásní, aftů a oparů 
 • při léčbě revma
 • na léčbu gynekologických problémů 
 • při léčbě hemeroidů

vnitřní použití:

 • na léčbu vředů
 • pomáhá při léčbě rakoviny 
 • při zažívacích potížích 
 • posiluje imunitu
 • na léčbu sliznic
 • při detoxikaci organismu
 •  při stresu
 • při nespavosti 
 • proti infarktům
 • při menopauze nebo jejímu oddálení
 • pomáhá při obnově nervové činnosti v mozku
 • má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk (čímž zvyšuje plodnost) 
 • vysoká koncentrace vitamínu E v Rakytníku může oddálit menopauzu
 • v kosmetice: vonné oleje krémy
 • v potravinářství: sirupy marmelády kompoty džemy, oleje likéry čaje
 • v zemědělství: keř jako ochrana před půdní erozí

Příklady nemocí, u kterých lze Rakytník použít

 • revma 
 • akné 
 • lupénka
 • atopický ekzém 
 • onkologická onemocnění
 • vředy 
 • menopauza 
 • hemeroidy

Složení: Rakytník řešetlákový 100 % olej ze semen (obsah karotenoidů 180mg/100g) 4,975 ml, alfa-tokoferol (vitamin E, antioxidant) 25 mg v denní dávce 5 ml oleje ( odpovídá 208 % doporučené denní dávky).

Doporučené dávkování: 1 čajová lžička 1 – 3 x za den (tj. 5 - 15 ml)

Spotřebujte do: datum uvedeno na obalu
Není určeno pro děti do 3 let.
Nepřekračujte doporučené dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí!
Uchovávejte v suchu při teplotě 5 – 25 °C.
Chraňte před přímým slunečním světlem a sálavým teplem!
Výrobek není určen k užívání jako náhrada pestré stravy.

 • Složení Rakytník řešetlákový 100 % olej ze semen (obsah karotenoidů 180mg/100g) 4,975 ml, alfa-tokoferol (vitamin E, antioxidant) 25 mg v denní dávce 5 ml oleje ( odpovídá 208 % doporučené denní dávky).
 • Obsah 100 ml
Známka 
2018-28-11

Ověřený zákazník

Celkové hodnocení:
Produkt pouzivam zevne na krecove rily, a olej je lepsi nez koloidni stribro. Spokojenost.

Tato recence byla napsána prostřednictví nákupního rádce Heureka.cz

Napsat svou recenzi!

Napsat recenzi

Rakytníkový olej 100%

Rakytníkový olej 100%

Rakytník přispívá k přirozeným obranným reakcím organismu, podporuje imunitní systém...

Rakytník řešetlákový

Rakytník riešetliákový

Hippophae rhamnoidës

Moje nejoblíbenější bylina, pro své široké využití a nepřekonatelné účinky.

Tento zajímavý strom - keř, je často k nalezení na našich betonových sídlištích, jako kulisa u popelnic a také v okolí administrativních budov, u továren stavěných a zvelebovaných za socialismu. Tehdy byl rakytník využíván, jako okrasný strom, tento zvyk architektů a zahradníků přežil do dnešních časů a i u nových staveb je hojně využíván pro efekt. Křivdil bych, ale lidem, kteří rakytník řešetlákový pěstují za jasným účelem, tedy ku prospěchu svého zdraví a zdraví svých blízkých.

Rakytník dorůstá do výšky, až deseti metrů, je hustě větvený, větve mají trny, listy jsou úzké a na rubu světlé, plodem je oranžová peckovice, která dozrává a sklízí se na podzim.

Čím, že je rakytník řešetlákový tak výjimečný? Především pro vysoký obsah vitamínů a jiných aktivních látek. O tom jaké látky obsahuje a jak na naše tělo působí, si nyní povíme.

Rakytník řešetlákový je přírodním koncentrátem vitamínu A, vitamínů řady B, vitamínů C, E, F, K, P-rutin, obsahuje dále látku hypophein, která byla poprvé objevena u rostliny právě v rakytníku řešetlákovém.

V rakytníkovém oleji najdeme vysoký obsah mastných nenasycených kyselin, známých jako OMEGA 3,6 a 9.

Výbornou formou užití rakytníku jsou čerstvé plody, nebo plody ve formě zavařené šťávy, zavařeniny, sirupu, nebo džemu. Další možností je rakytníkový za studena lisovaný olej z plodů a listů rakytníku řešetlákového. 

Co umí vitamíny obsažené v rakytníku řeštlákovém a co se děje pokud máme nedostatek těchto vitamínů a dalších látek v rakytníku obsažených?
 

Vitamín E - je výborným lékem na srdce, svalové potíže, a tzv. ženské potíže. O vitamínu E je známo, že pomoci jeho zvýšeného příjmu se vyléčí takové nemoci, jakou jsou chronické záněty ledvin, povrchový zánět žil, těžké opařeniny, noční křeče lýtek - zde je nutno ještě podávat hořčík, zinek, nejlépe však a mumio, které je komplexem minerálů a stopových prvků. Dále je pak výborným lékem při tzv. Bércovém vředu.

Vitamín E - udržuje pokožku živou, vláčnou a pružnou, pomáhá zhojit, až do vymizení jizvy, hojí nehojící se rány, užíváním vitamínu E dostanete také chuť do života, budete se cítit plní energie, zvýší se váš sexappeal. Každopádně díky užívání tohoto vitamínu, můžeme posunout začátek menopauzy na 50-59 rok života ženy, což díky delší přirozené tvorbě ženského hormonu estrogenu má vliv na správnou činnost srdíčka a stav kostí - nedochází předčasně k odvápňování, tedy k osteoporóze, logicky je tedy nutno tento vitamín, při tomto onemocnění přijímat ve vyšších dávkách. Při menopauze je pak tento vitamín E důležitý k léčbě komplikací, které menopauzu doprovázejí, jako například - bolesti hlavy, návaly tepla, hysterie - snížená psychická odolnost. U všech těchto potíží doporučuji dvakrát ročně využívat balení mumia, přijímat minerály jako je hořčík, vápník, zinek, křemík.

Tento vitamín E působí pozvolně a je nutné jej užívat dlouhodobě, i když u koronárních chorob, například u sklerózy koronárních cév, je zlepšení patrné již po deseti, až patnácti dnech užívání. Pak je nutno vitamín přijímat ještě šest, až deset týdnů, případně v malých dávkách, třeba co tři dny i doživotně.

U těžších onemocnění, jako jsou vleklé záněty ledvin, bércové vředy, revmatické horečce, aj., nastupuje trvalý účinek, až po patnácti a více týdnech, nutné je ovšem ještě řadu týdnů pokračovat v užívání vitamínu E v nižších dávkách.

Protože se vitamín E stykem s kovem ničí je nutné upravovat rakytník tak, aby nedošlo ke styku s železem, případně olej je nutno podávat na umělohmotné, nebo dřevěné lžičce, to platí i pojídání plodů, zavařenin a marmelád. Rovněž je nutné - dobré, nepřijímat současně s rakytníkem stravu a nápoje bohaté na železo. Případně rakytník, nebo vitamín E, pozřete hodinu před, nebo dvě hodiny po takovémto jídle, či nápoji.

Jen při dvou onemocněních je nutné být na pozoru při užívání čistého vitamínu E, při vysoké hypertenzi a při revmatickém onemocnění srdce, zde je nutné se poradit s odborníkem lékařem, nebo dobrým přírodním terapeutem. Pokud se rozhodnete pro užívání rakytníkového oleje, doporučuji začít raději s nižšími dávkami, tedy 1 čajová lžička denně, po deseti dnech přidat jednu lžičku oleje na víc, až do čtyř lžiček na den.

Dávkování a doba užívání je u každé nemoci a u každého člověka individuální a je dobré se vždy poradit.

Dalším vitamínem, který je v rakytníku řeštlákovém hojně obsažen, je vitamín B1-Thiamin, o něm se dá říci, že u člověka optimisty rozhodně nechybí. Thiamin udržuje člověka čerstvým, brání únavě, zlepšuje paměť, udržuje nervová vlákna v dobré kondici, podporuje trávní a chuť k jídlu. 

S thiaminem - vitamínem B1 máme většinou všichni problém, protože si jej tělo neumí udržet v zásobě, navíc má v našem těle mnoho nepřátel, například soda v těle jej postupně likviduje a káva je doslova masovým vrahem thiaminu. Tento vitamín navíc potřebujeme ve velkém množství, zejména je velká spotřeba u dětí, když rostou a také u všech lidí, kteří přijímají v potravě mnoho sladkostí, moučných jídel a barvených potravin. Dále je vysoká spotřeba thiaminu u žen v menopauze, nebo u žen, které jsou například po operačním zákroku a z různého důvodu jim byly odebrány vaječníky.

Nedostatkem vitamínu B1 trpí také naše paměť, následkem je pak tzv. krátká paměť, trpíme i nespavostí, neumíme se zkoncentrovat, nejistotou, náhlými změnami tlaku a tepu, dále trpíme depresemi, melancholiemi, také k problémům z nedostatku thimaminu můžeme přiřadit i tzv. slabý, neboli nervózní žaludek, neuróza, která se projevuje v této oblasti.

Dalším vitamínem v rakytníku řešetlákovém je B2 - Riboflavin dříve vitamín G pomáhá spalovat cukry a upravuje energetické mechanismy. Nedostatek riboflavinu způsobuje drobné svraštěliny a paprskovité vrásky, především nad horním rtem, pokud je riboflavinu v těle málo, sužuje naše tělo i pálení a sucho v očích, loupání koutku nosu, uší, čela, časté je i velké maštění vlasů a červenání očních víček > u očí to může být i nedostatkem železa. Riboflavin je jedním z nejdůležitějších vitamínů při rozvoji mozku dítěte.

Zajímavé je i obsažené množství vitamínu B6 - Pyridoxinu, tento vitamín je jednou z nejdůležitějších látek, pro správný metabolismus tryptofanu, který je jedním ze základních aminokyselin, ze kterých vznikají bílkoviny. Vitamín B6 je v tomto procesu nepostradatelný.
 

Potřebují jej ve zvýšené míře především:

 • ženy používající antikoncepční prostředky, nebo estrogen v jiné formě
 • těhotné ženy, zejména ke konci těhotenství
 • ženy ve vrcholném bodu produkce estrogenu, tedy po dobu druhých dvou týdnů menstruačního cyklu
 • všichni, kteří používají léky se steroidy, například - kortizon
 • lidé s cukrovkou
 • někdy chybí lidem, kteří nemohou zhubnout

Jedním z příznaků, který se také projevuje při nedostatku tohoto vitamínu, je lehké brnění rukou a třepotání víček, přitom se objevují poruchy spánku se zapomnětlivostí.

Rakytník obsahuje také velké a hodnotné množství vitamínu C a bioflavonidu - vitamínu P, tento vitamín je vícesložkový a pro nás jsou nejvíce zajímavé složky rutin a citrin (flavony). Nedostatek těchto flavonů může vést v kritických případech, až ke vzniku mozkových nádorů. Především a nejčastěji nedostatek těchto flavonů způsobuje lámavost (fragilita) cév - kapilár. Tehdy dochází k snadné tvorbě modřin, krevních podlitin, všem ženám známým červeným žilkám v oblasti stehen a obličeje, ale i jinde na těle, lidé s nedostatkem těchto flavonů, mají také sklon k tvorbě křečových žil a hemeroidů, bércových vředů, k tvorbě krevních edémů. Rutin je ve výše zmíněných případech výborným a nezbytným lékem, dále pomáhá při děložním krvácení v těhotenství, při často se opakujících samovolných potratech a při revmatických onemocněních. Citrin je pak důležitý pro správnou funkci a udržení se v těle vitamínu C. Pokud se vám snadno tvoří modřiny, pomůže jedině doplnění vitamínu C a P.

Velmi významný je i obsah vitamínu K, tento vitamín je důležitý pro správnou srážlivost krve a tvorbu protrombinů, toto probíhá v játrech, pokud jsou ovšem zdravá.

V rakytníku jsou ještě ve velkém množství zastoupeny karoteny, které je schopno tělo přetransformovat na pro život důležitý a nepostradatelný vitamín, vitamín A - tento vitamín je u všeho, co se v lidském těle děje, je stejně důležitý pro zdraví, jako pro krásu, pro zdravý vzhled pokožky, ale i pro správnou funkci očí. Velmi důležitá je i jeho účast na funkci pohlavních žláz a pak to nejhlavnější, je jednou ze základních látek zabraňujících vzniku rakoviny a významně také ovlivňujících její léčbu.

Nedostatek vitamínu A se projevuje úporným svěděním kůže (může být způsobeno i blokádou žlučových cest), především na loktech a na kolenech (tvorba tzv. husí kůže), v podkolení, ale i na končetinách. Dále zde může u žen vzniknout porucha menstruačního cyklu a u mužů problémy s plodností. Mezi další příznaky můžeme zařadit i šeroslepost, citlivost na světlo, pálení pod víčky. U dětí může dojít, až k přerušení růstu a celkového vývoje.

Další látkou obsaženou v rakytníku řešetlákovém je alkaloid hippophein, ze kterého vzniká biologicky aktivní amin serotonin, který má prokázaný účinek jako antidepresivum a také účinek protinádorový, především u nádoru mozku, u rostliny objeveno vůbec poprvé právě u rakytníku řešetlákového.
 

Nyní ještě více k účinkům rakytníku řešetlákového a zejména pak, oleje lisovaného za studena z plodů a listů rakytníku řešetlákového.
 

 • doplňuje zásoby vitamínů a aktivních látek ve slezině, ze které se v nouzi - krizi, uvolňuje potřebné množství důležitých látek. Téměř u nás všech je slezina se zásobami těchto důležitých látek na dně
 • hodnotná potravina plná vitamínů, minerálů, stopových prvků, mastných nenasycených kyselin OMEGA 3,6 a 9, a jiných aktivních látek
 • je bakteriocidní, působí na zlatého stafylokoka, hemolitického streptokoka a také na tyfus
 • je dobré jej užívat i v létě při opalování, jako prostředek zlepšující opálení a také jako prostředek zabraňující škodlivým účinkům slunění a ultrafialového záření vůbec, rozhodně i při opalování v solariích, které je škodlivější.
 • je jediným vhodným lékem pro těhotné, protože není toxický a nedráždí sliznice, navíc je v tomto období nanejvýš užitečné doplňovat vitamíny nutné ke správnému průběhu těhotenství, vývoji plodu - dítěte a fyziologickému porodu. Je dobré jej užívat i při kojení, neboť rakytníkový olej je přirozeným a přírodním zdrojem řady pro malého človíčka důležitých vitamínů a látek, nebude tak navíc ani vyčerpáván vitaminový potenciál matčina těla. Nedochází ke stavům vyčerpanosti a k dalším typickým projevům při nedostatku vitamínů v těhotenství a při kojení
 • je vhodným lékem při uhrovitosti, při dětském ekzému, při šupinovitém ekzému a při opruzeninách - plísních.
 • je výborný při překyselení žaludku.
 • je výborným pomocníkem při dně, zánětech ledvin a močového ústrojí.
 • krvetvorba
 • má proti mikrobiální aktivitu.
 • používá se i při léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů, také při jícnových vředech a nedomykavosti refluxní - ezofagtida, tzv. jícnové záklopky, tedy při pronikání žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu a výše, tzv. pálení žáhy.
 • pro preventivní, ale i léčebné ošetření kůže, při a po použití ozařování (radioterapie), doporučuji užívat i tinkturu z eleuterokoku ostnitého a to vnitřně, zabraňuje rozvoji metastáz, bujení tkáně a významně posiluje imunitní reakce - systém.
 • při Basedowě chorobě - onemocnění štítné žlázy, které je nejčastější příčinou onemocnění štítné žlázy, zejména postihuje nejvíce ženy. Toto onemocnění je způsobováno autoimunitními procesy.
 • při léčbě arteriosklerózy v dávce 20g 3x denně, po dobu jednoho měsíce, pak po jedné čajové lžičce denně > dlouhodobě, prokazatelně tato léčba zastavuje vegetativně cévní poruchy, u pacientů zmizely závratě a omezily se stenokardie - bolest na hrudníku, typická u onemocnění angínou pectoris, celkově se pak u nemocných zlepšuje zdravotní stav.
 • při orgánové a svalové dystrofii - porucha výživy, či látkové výměny v buňkách, tkáních a orgánech. Například nejznámější je dystrofie jater (hepatodystrofie) a dystrofie svalů.
 • při tracheomu rohovky - těžká forma zánětu očních spojivek, způsobená chlamydiemi.
 • při zánětech v dutině ústní a nosní k vytírání sliznic, ale i při zánětech sliznic ostatních v celém těle, třeba i u eroze (rozpadu) děložního čípku, nebo tlustého střeva.
 • regeneruje epitelní tkáň, při popáleninách, až druhého stupně a při omrzlinách.
 • rozhodně doporučuji používat všude tam, kde dochází ke špatnému zhojování operačních jizev, nebo jiných kožních i tkáňových defektů.
 • rozhodně jej lze doporučit u všech žilních onemocnění, včetně hemeroidů vnitřních i vnějších.
 • zabraňuje skleróze cév, rozpouští usazené tuky v cévách.
 • stimulace trávicích účinků žaludku, sleziny, dvanáctníku.
 • u žen upravuje množství pohlavních hormonů, zlepšuje tak jejich zdravotní stav a především pak jejich psychiku.
 • urychluje rekonvalescenci a hojení tkání po všech vnitřních i vnějších operačních zákrocích. Osobní zkušenost po operaci Meklova divertikulu tenkého střeva, kdy se střevo rychleji vracelo do kondice..
 • v očním lékařství, při keratoplastice - což je oční operace, při které se nahrazuje zakalená rohovka transplantátem.
 • značná podpora obranyschopnosti a samoléčby těla, při všech onkologických onemocněních, zejména, při nádorech mozku a při nádorech na vnitřních orgánech.
 • zvyšuje bioelektrickou aktivitu srdce.

V poslední době se mi rakytníkového oleje opravdu osvědčuje u lidí trpících zastaralými ekzémy, kde již po čtyřtýdenním vnitřním i vnějším používání je vidět znatelné zlepšení. Výsledky jsou umocněny nezbytnou dietou a podáváním mumia v tabletách, pitím ledvinového a následně též jaterního a čistícího bylinného čaje. 

K čemu se Rakytník užívá

vnější použití:

 • na léčbu kožních onemocnění 
 • přispívá k rychlejšímu hojení ran 
 • pozitivně ovlivňuje kvalitu pleti 
 • působí proti zánětlivým procesům 
 • na léčbu sliznic
 • podporuje léčbu zánětů dásní, aftů a oparů 
 • při léčbě revma
 • na léčbu gynekologických problémů 
 • při léčbě hemeroidů

vnitřní použití:

 • na léčbu vředů
 • pomáhá při léčbě rakoviny 
 • při zažívacích potížích 
 • posiluje imunitu
 • na léčbu sliznic
 • při detoxikaci organismu
 •  při stresu
 • při nespavosti 
 • proti infarktům
 • při menopauze nebo jejímu oddálení
 • pomáhá při obnově nervové činnosti v mozku
 • má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk (čímž zvyšuje plodnost) 
 • vysoká koncentrace vitamínu E v Rakytníku může oddálit menopauzu
 • v kosmetice: vonné oleje krémy
 • v potravinářství: sirupy marmelády kompoty džemy, oleje likéry čaje
 • v zemědělství: keř jako ochrana před půdní erozí

Příklady nemocí, u kterých lze Rakytník použít

 • revma 
 • akné 
 • lupénka
 • atopický ekzém 
 • onkologická onemocnění
 • vředy 
 • menopauza 
 • hemeroidy

Kdy Rakytník užívat

 • při kožních problémech 
 • při zažívacích potížích 
 • při vředech
 • při hemeroidech
 • při gynekologických potížích 
 • při revma
 • v menopauze nebo jak pomoc při jejím oddálení
 • při používání hormonálních antikoncepčních prostředků 
 • osoby s cukrovkou
 • osoby užívající léky se steroidy, např. kortizon

Hlavní složky Rakytníku a jejich funkce v organismu

 • Vitamín A - léčí opary, ekzémy, akné a další onemocnění kůže a sliznic. Působí proti šerosleposti a jiným onemocněním zraku. Jeho nedostatek se projevuje úporným svěděním kůže a pálením pod víčky. U dětí může dojít až k přerušení celkového vývoje.
 • Vitamín B - působí především proti stresu, nespavosti, infarktům a celkové pomáhá obnově nervové činnosti v mozku.
 • Vitamín B1 – tělo si ho neumí udržet. Jeho nedostatkem trpí naše paměť, objevuje se nespavost, nesoustředěnost, nejistota, náhlé změny tlaku a tepu, deprese nebo melancholie. Tento vitamín potřebují zejména děti v období růstu nebo ženy v menopauze či po operačním zákroku, kdy jim byly odebrány vaječníky.
 • Vitamín B2 (riboflavin) – jeho nedostatek se projevuje drobnými vráskami především nad horním rtem. Jeho nedostatek dále způsobuje sucho v očích, loupání koutku nosu a uší. Je to jeden z nejdůležitějších vitamínů při rozvoji mozku dítěte.
 • Vitamín B6 (pyridoxin) – je velmi důležitý pro udržování správné hladiny hořčíku v krvi. Je nutný k zužitkování nenasycených mastných kyselin a některých bílkovin. Pomáhá preventivně proti srdečním onemocněním. Pomáhá předcházet vzniku stresu a depresí a zvyšuje obranyschopnost organismu.
 • Vitamín B12 – je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby a nezbytný pro správnou funkci nervového systému. Jeho přijímání může být problematičtější například u veganů, proto je Rakytník vhodný zdroj tohoto vitamínu.
 • Vitamín C – posiluje imunitu. Jeho nedostatek se projevuje zvýšenou kazivostí zubu, narušením stavby kostí, nedostatečnou odolností proti infekcím, zvýšenou únavou, žaludečními problémy, lámavými vlásečnicemi (jemné cévy).
 • Vitamín D – obnovuje vápník v těle.
 • Vitamín E – antioxidant, který posiluje imunitu. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinkem volných radikálů, proto přispívá ke zpomalování projevů stárnutí pleti. Prokazatelně působí jako prevence před nádorovým bujením. Má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk, čímž zvyšuje plodnost. Jeho užíváním se může posunout začátek menopauzy, co má díky delší přirozené tvorbě ženského hormonu estrogenu vliv na správnou činnost srdce a stav kostí, neboť nedochází k předčasnému odvápňování, které vede k osteoporóze. Zmírňuje komplikace spojené s menopauzou, jako jsou např. návaly horka, bolesti hlavy a snížená psychická odolnost.
 • Vitamín K – podporuje krevní srážlivost a udržuje zdravé kosti.
 • Vitamín P (bioflavonoid) – působí jako antioxidant, posiluje obranyschopnost, chrání žíly a tepny a zvyšuje jejich odolnost.
 • Třísloviny – účinně působí při průjmech a krvácení v trávicím ústrojí. Pomáhají při zánětech žaludku a střev.
 • Esenciální mastné kyseliny omega-3, 6 a 9 – chrání buňky před poškozením, snižují riziko mozkových cévních příhod a infarktu. Zabraňují padání vlasů, napomáhají hojení ran a podporují odolnost organismu. antioxidantem a působí pozitivně na trávicí trakt.

Dávkování

100% Rakytníkový olej: doporučuje se začínat raději s nižšími dávkami, tj. 1 čajová lžička denně a po deseti dnech přidat lžičku oleje navíc až do čtyř denně.

Vnější použití: aplikujte na postižená místa podle potřeby. Sliznice a dutiny vytírejte zhruba 3x denně do vymizení potíží a následně ještě týden po jejich vymizení. Při léčbě hemeroidů natřeme olej na postižené místo nebo aplikujeme ve formě čípku nebo gelu. Při zánětech spojivek lze kápnout 1-2 kapky oleje přímo do oka.

Dávkování a doba užívání je u každé nemoci a u každého člověka individuální, proto je dobré se pro maximální účinek vždy poradit s odborníkem.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Související články na blogu