Mastichové žvýkačky - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé, byla jsem spokojená

2020-09-26

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše proběhlo v naprostém pořádku, objednávka byla rychle vyřízená. Zboží bylo v naprostém pořádku.

2020-09-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Oceňuji, že je obchod v Plzni, protože Plzeň na nakupování je katastrofální, já jsem velice náročný klient. Dále, pán byl ochotný pomoct a vysvětlit cokoli jsem potřebovala, pomohl, jsem velice spokojena. Navíc, Vás pracovník je velice milý a slušný. Ďekuji za Vaše služby. Jsem spokojena. Když zavolám ochotně pomúže co potřebuji, dokonce mi po telefonu vysvětlil, jak Vás najdu.

2020-09-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlé dodání ,náramky jsou krásné

2020-09-9

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost.

2020-09-7

Mastichové žvýkačky

Mastichové žvýkačky Zobrazit větší

MA/2

Nový produkt

Bělí zuby, redukuje bakteriální plak úst až o 41,5%, působí antisepticky a antimykoticky, působí proti zápachu z úst.

Více informací

Skladem

38 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Masticha je pryskyřice získávaná z mastichového stromu (Pistacia lentiscus). Tajemstvím dodnes zůstává fakt, že prokázané unikátní léčivé účinky má pouze masticha ze stromů z jižní části řeckého ostrova Chios. Od dob starověku je ceněná pro výrazné přírodní aroma a především pro sílu a rozsah léčivých účinků. Používá se ve zdravotnictví, v potravinářství a v kosmetice.

Každodenní žvýkání mastichy má tradici sahající do dob před naším letopočtem. Bývá označována také jako „historicky první žvýkačka“. Dnes je k tomuto účelu k dostání jak v přírodní formě („krystaly, slzy“), tak v podobě žvýkaček nebo pastilek. Nepřináší jen pocit svěžesti v ústech. Je významným přínosem našemu zdraví. Mezi nejvýznamnější a vědecky prokázané účinky patří:

  • Snižování hladinu cukru v krvi
  • Ochrana epitelových buněk dýchacích cest
  • Ochrana a prevence chorob dutiny ústní
  • Zvýšení hladiny HDL (dobrý cholesterol) a snižování hladiny LDL (špatný cholesterol)
  • Protinádorová aktivita u zažívacího ústrojí
  • Odstranění poruch zažívání
  • Antimikrobiální účinek
  • Antialergické vlastnosti

TAJEMNÁ MASTICHA

Podle jedné pověsti začaly „mastichové stromy“ na řeckém ostrově Chios ronit slzy po umučení svatého Isidora Římany kolem roku 250. Skutečností ale je, že první zprávy o zázračné pryskyřici se objevují už v Hérodotových záznamech 450 let před naším letopočtem a ve starověkých receptech, které nešetří chválou účinků „mastichy“ na lidské zdraví.

Ani dnešní věda dosud neodhalila, proč zázračnou pryskyřici „pláčou“ pouze mastichové stromy z jihu řeckého ostrova Chios. Je to kombinací minimálních srážek a délky slunečního svitu s vápencovitým složením půdy? Jde o dar vyhaslých sopek? V každém případě jde o unikátní přírodní lék s dlouhou historií a širokým využitím i v dnešní době.

Masticha má velmi výrazné protizánětlivé účinky a dokáže být silným spojencem při léčení mnoha chorob - od paradentózy, přes gastritidu, dvanácterníkový vřed a kolitidy až po hemoroidy. Navíc významně zkvalitňuje trávení.

Dodnes se používá ke změkčení nádorů prsu, jater, příušních žláz, sleziny, žaludku, střeva, jícnu ad. Navíc je považována za analgetikum, prostředek proti kašli, účinnou pomoc při nechutenství, afrodiziakum, diuretikum, lék pro zkvalitnění krve ad. Mluví se o ní jako o tradičním léku proti abscesům, akné, rakovině, vředům a nádorům, netečnosti a nechutenství, ateroskleróze ad.

Druhý nejčastější způsob použití mastichy souvisí se zdravím dutiny ústní. Mechanismus účinku v tomto případě zahrnuje reakci složek pryskyřice s buňkami ústní dutiny. Mimo jiné působí proti paradentóze, zánětu dásní, zápachu z úst.

Nedávná studie Medical University of Nottingham uvádí, že i v minimální dávce (1 mg denně po dobu 2 týdnů), může masticha vyléčit například peptický vřed způsobený bakterií Helicobacter pylori. Masticha v tomto případě používá dvě velmi silné „zbraně“ - jak antimikrobiální účinek, tak i vliv na funkci jater spolu se schopností aktivovat detoxikační činnost. Stejně působí proti salmonele, stafylokokům a dalším. Navíc dokáže absorbovat cholesterol a snížením jeho koncentraci v krvi snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Studie dále poukazuje mj. na diuretické vlastnosti mastichy.


Originální název: ELMA Chewing Gum Classic - blistr

Balení: 10 dražé v blistru

Hmotnost: 14g

Složení: Cukr, žvýkačková báze, glukóza, přírodní Chios mastichová báze (5-7%), Chios mastichový olej, glycerin, arabská guma, mentol, změkčovadlo dioxid titaničitý, leštící vosk. Neobsahuje Fenylalanine a žádné BHT a BHA antioxidanty.

Výživová hodnota ve 100g: Energetická hodnota 1150 kJ/ 275 kcal, bílkoviny 0g, sacharidy 44g, z toho cukry 44g, tuky 0g, vláknina 4,6g.

Upozornění: Nepodávejte dětem mladším 3 let. Nadměrná konzumace může způsobit žaludeční nevolnosti.

Použití: Žvýkání

Účinky: Bělí zuby, redukuje bakteriální plak úst až o 41,5%, působí antisepticky a antimykoticky, působí proti zápachu z úst

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C v uzavřeném obalu.

Výrobce: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

 

  • Hmotnost 14 g, 10 dražé v blistru
  • Složení Cukr, žvýkačková báze, glukóza, přírodní Chios mastichová báze (5-7%), Chios mastichový olej, glycerin, arabská guma, mentol, změkčovadlo dioxid titaničitý, leštící vosk. Neobsahuje Fenylalanine a žádné BHT a BHA antioxidanty.
Známka 
2017-12-12

babina

Celkové hodnocení:
jsou dobré

Tato recence byla napsána prostřednictví nákupního rádce Heureka.cz

Známka 
2017-26-09

Ověřený zákazník

Zboží bylo pouze hodnoceno prostřednictví nákupního rádce Heureka.cz

Napsat svou recenzi!

Napsat recenzi

Mastichové žvýkačky

Mastichové žvýkačky

Bělí zuby, redukuje bakteriální plak úst až o 41,5%, působí antisepticky a antimykoticky, působí proti zápachu z úst.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Související články na blogu