Vědecky potvrzeno: Meditace prospívá zdraví - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost doručení

2020-09-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé, byla jsem spokojená

2020-09-26

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše proběhlo v naprostém pořádku, objednávka byla rychle vyřízená. Zboží bylo v naprostém pořádku.

2020-09-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Oceňuji, že je obchod v Plzni, protože Plzeň na nakupování je katastrofální, já jsem velice náročný klient. Dále, pán byl ochotný pomoct a vysvětlit cokoli jsem potřebovala, pomohl, jsem velice spokojena. Navíc, Vás pracovník je velice milý a slušný. Ďekuji za Vaše služby. Jsem spokojena. Když zavolám ochotně pomúže co potřebuji, dokonce mi po telefonu vysvětlil, jak Vás najdu.

2020-09-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlé dodání ,náramky jsou krásné

2020-09-9

Vědecky potvrzeno: Meditace prospívá zdraví

Publikováno : 2020-21-01 10:09:15
Kategorie : Zdraví

Vědecky potvrzeno: Meditace prospívá zdraví

O tom, že má meditace pozitivní vliv na duševní i fyzické zdraví, se hovoří už dlouho. A vědci z Wisconsinu a Iowy po devítiletém bádáni potvrdili, že pravidelné meditování může dokonce člověku prodloužit život.
Studie se zúčastnilo přes dvě stě pacientů se srdečním onemocněním (muži a ženy průměrného věku 59 let), které odborníci náhodným výběrem rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina praktikovala techniky transcendentální meditace dvacet minut dvakrát denně, zatímco ostatní pacienti byli odborně proškoleni v kurzu zdravého životního stylu. V něm se dozvěděli, jak mohou změnou stravy a cvičením zlepšit svůj zdravotní stav. Všichni zároveň dál pokračovali v obvyklé léčbě. Výsledky studie všechny překvapily. U pacientů, kteří začali praktikovat protistresovou transcendentní meditaci, se téměř o polovinu snížila pravděpodobnost srdečního záchvatu, mrtvice a smrti v porovnání s těmi, kteří byli v nemeditující skupině. Transcendentální meditace totiž snižuje a stabilizuje krevní tlak, duševní stres a ostatní rizikové faktory srdečních záchvatů, mrtvice a úmrtnosti obecně.


Co je transcedentální meditace?


Tuto techniku představil v Indii v roce 1955 vědec a filozof Maharishi Maheš Jógi, který se zaměřil na obnovu a oživení védského vědění a védských nauk (pocházejí ze starověké Indie). Učí ji pouze certifikovaní lektoři,  tato technika používá zvuky mantry a praktikuje se 15 až 20 minut dvakrát denně v pohodlné pozici vsedě se zavřenými očima. Zahrnuje spirituální praktiky, které si odporují s jinými vírami, takže některá náboženství ji odmítají. Jinak se ji může naučit prakticky kdokoli a její efekt spočívá v uvolnění a zklidnění mysli.


V čem se liší od jiných meditací?


Hlavní rozdíl je ve využívání manter, které si meditující opakuje. Tyto mantry slouží ke zklidnění a „usazení“ mysli. Další rozdíl spočívá v tom, že zatímco jiné meditační techniky jsou postavené na vyprázdnění mysli od všech myšlenek, u transcendentální meditace jde spíše o to nechat myšlenky přicházet a odcházet, stát se jejich pozorovatelem. Příznivce má tato meditace mimo jiné mezi vrcholovými sportovci a wellness nadšenci. Odpůrci metodě ale vytýkají, že je hodně hluboká a díky mantrám může vyvolat určité halucinace, jež mohou vést až k psychickým poruchám či odcizení se normálnímu světu.
(cul)

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)