Posilte imunitu aromaterapií - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboží mi bylo doručeno rychle a za dobrou cenu. Obchod zákazníka informuje o stavu objednávky. Určitě to nebyl můj poslední nákup.

2020-10-13

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Objednávka byla vyřízena striktně a bezproblémově. Děkuji!

2020-10-5

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Super přístup a ochota Moc doporučují

2020-10-4

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost doručení

2020-09-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé, byla jsem spokojená

2020-09-26

Posilte imunitu aromaterapií

Publikováno : 2020-12-10 07:53:28
Kategorie : Zdraví

Posilte imunitu aromaterapií

Vůně náš mozek přijímá a vyhodnocuje nejrychleji ze všech vjemů. Reaguje na ně a může vyvolat příznivé impulsy pro organismus, a to i dlouhodobě.
Aromaterapie využívá rostlinné éterické oleje a další vonné složky, které působí pozitivně nejen na mysl, ale i na zdraví. Aromaterapie je podle některých léčitelů podceňována, a přitom jde o šetrnou přírodní metodu využívající esenciálních olejů k povzbuzení mysli i těla. Mnohé z těchto olejů působí antivirově, antibakteriálně, antimykoticky a protiparaziticky. Stačí si vhodně vybrat a posílíte obranyschopnost a preventivně se ochráníte před některými chorobami. Uleví se vám také při psychických potížích.
Co věděli už staří Egypťané?
Počátky aromaterapie lze vysledovat již ve starověkém Egyptě asi 3 000 let př. n. l., kdy se hojně užívaly nasycené oleje a aromatické masti k léčení. Masti a oleje se získávaly tak, že se vonná rostlina nechala macerovat v oleji či tuku několik dní na slunci. V Egyptě se používaly ke koupelím, masážím a k balzamování. Nejvíce oblíbené byly oleje cedrové, myrhové či skořicové.
Aromatické oleje se používaly také v Řecku a Římě, zmiňují se o nich jako o léčebných prostředcích řečtí lékaři a především otec medicíny Hippokratés. Esenciální oleje se hojně používaly také ve staré Číně, v Indii a v Persii. Termín aromaterapie zavedl francouzský chemik a kosmetik René-Maurice Gattefossé v roce 1937 poté, co objevil hojivé účinky levandulového oleje, když si popálil ruku. Francie dodnes zůstává aromaterapii věrná.
Aromatické inhalace a koupele
Prostřednictvím inhalace aromatických olejů lze příznivě ovlivnit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit chladu, tepla či celkově povzbudit organismus. Je využívána také při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění. Koupele s přidáním olejů jsou příjemně uklidňující, působí léčebně na pokožku. A jak jednotlivé oleje účinkují?
Anýz: Je vhodný pro inhalace při astma a bronchitidě, masáže pomáhají při nachlazení, viróze, rýmě a žaludečních problémech. Používá se v nízkých koncentracích.
Bazalka: Inhalujte se při nespavosti, bolesti hlavy, migréně, bronchitidě, astmatu, na uklidnění a pro koncentraci. Masáže se uplatní při stresu, úzkosti, nachlazení, viróze, rýmě, menstruaci, celulitidě, akné a problematické pleti. Podporuje pocení a odpuzuje hmyz, můžete jí potírat místa po bodnutí hmyzem. Koupele pomohou při žaludečních problémech. Nesmí se používat v těhotenství!
Bergamot: Inhalace pomáhá při bakteriálních angínách, dezinfikuje (skvěle pročišťuje v bytě vzduch). Koupel pomáhá při zánětu močového měchýře. S bergamotovým olejem lze potírat opary a afty. Působí také antisepticky, podporuje trávení, posiluje nervy a zlepšuje dýchání.
Borovice: Využijete ji při nachlazení, svalové únavě, artritidě, akné, problematické pleti či při křečích. Pomůže i při bronchitidě a astmatu. Dezinfikuje a čistí vzduch.
Cedrové dřevo: Inhalace se doporučují při různých virózách, rýmě, nespavosti, na astma, bronchitidu, vhodná je na uklidnění. Cedr posiluje dýchání a vylaďuje psychiku. Vhodný je i jako repelent. Nesmí se používat v těhotenství!
Cypřiš: Pomáhá na revma a při hemoroidech, vyrovná nervové napětí. Působí močopudně a antisepticky. Nedoporučuje se pro epileptiky a při vysokém krevním tlaku.
Eukalyptus: Inhaluje se při nespavosti, bolestech hlavy, při migréně, pro posílení srdeční činnosti a na uklidnění. Čistí vzduch a dezinfikuje. Podporuje hojení ran. Masáže se doporučují na nachlazení, astma, revma, artritidu, problematickou pleť, akné a bronchitidu.
Heřmánek: Je považován za nejvšestrannější esenciální olej s protizánětlivými účinky. Hodí se na revmatismus, zlepšení trávení, při plynatosti a průjmech. Snižuje horečku, uklidňuje a tlumí bolesti (i svalové). Napomáhá tvorbě červených krvinek a tím zvyšuje obranyschopnost organismu.
Hřebíček: Inhalujte při stresu a úzkosti.  Masáže pomohou při svalovém napětí, bolestech, křečích, revmatismu, artritidě a problematické pleti. Lze jím potírat opary a afty. Odpuzuje hmyz a pomáhá při celkové slabosti. Nehodí se pro epileptiky. Dávkuje se v malých koncentracích, jinak může dojít k podráždění kůže.
Jalovec: Výborně čistí krev, podporuje pocení, účinkuje na svalové a revmatické bolesti, má antiseptické vlastnosti a pomáhá při chorobách močových cest.
Jasmín: Pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích. Lze jej využít jako antidepresivum a afrodiziakum. Hodí se na všechny typy pleti.
Jedle: Inhaluje se při bronchitidě a astma. Masáže pomohou při revmatismu, nedostatečném prokrvení končetin a při artritidě. Koupele jsou vhodné při nachlazení a viróze. Je antiseptická, čistí vzduch a dezinfikuje.
Kadidlovník: Pomáhá při nemocech horních cest dýchacích, posiluje imunitu a podporuje trávení. Je antiseptický, hojí rány a čistí vzduch.
Kafrovník: Inhaluje se při nespavosti a na uklidnění. Masáže pomohou při nachlazení, viróze, bolestech, křečích, revmatismu, artritidě a problematické pleti. Posiluje srdeční činnost a stimuluje trávicí systém. Jako sedativum jej lze využít při šoku a napětí. Neměl by se užívat při vysokém krevním tlaku, v těhotenství a vyhnout by se mu měli epileptici.
Kardamom: Toto antiseptikum je vhodné při vyčerpání a bolestech hlavy. Pomáhá při nechutenství, podporuje trávení a žaludeční činnost.
Kosodřevina: Inhaluje se při stresu, úzkosti, bronchitidě a astmatu. Čistí vzduch, dezinfikuje, posiluje a prokrvuje. Masáže se doporučují hlavně při nachlazení a při svalovém napětí.
Levandule: Jedna z nejpoužívanějších esencí. Dezinfikuje, uklidňuje a má hojivé účinky. Používá se na potírání při aftech, oparech, ulevuje po bodnutí hmyzem. Koupele se využívají při stresu, úzkosti, nespavosti, bolestech hlavy, na koliku a záněty. Masáže pomohou při nachlazení, viróze, rýmě, bronchitidě, astmatu, na problematickou pleť. Snižuje krevní tlak a účinná je i proti molům. Na pokožku ji lze používat i neředěnou.
Limeta: Má významné antivirové a antiseptické účinky. Inhaluje se pro koncentraci, při únavě. Čistí vzduch, dezinfikuje a osvěžuje.
Majoránka: Pomáhá při nachlazení, astmatu a dýchacích potížích. Snižuje krevní tlak, podporuje trávení, zklidňuje nervy a bolesti hlavy. Není vhodná při těhotenství.
Máta peprná: Inhaluje se při bronchitidě a astmatu. Koupele pomáhají při bolestech hlavy a při kolice. Masáže ulevují při nachlazení, stresu, úzkosti či viróze. Působí příznivě při žaludečních problémech, zmírňuje nevolnost a při únavě povzbuzuje činnost mozku.
Mateřídouška: Vhodná je do koupelí proti revmatu a na hojení hnisavých ran. Mírní únavu, bolesti hlavy a deprese. Prokrvuje tělo a podporuje imunitu. Nedoporučuje se při vysokém tlaku. Používá se v nízkých koncentracích.
Meduňka: Inhaluje se při stresu, úzkosti, bolestech hlavy, při migréně, nespavosti a pro uklidnění. Snižuje krevní tlak, hojí rány a záněty, pomáhá při zažívacích potížích a povzbuzuje činnost srdce. Masáže pomáhají při menstruačních bolestech, na problematickou pleť a žaludek. Meduňkou lze potírat opary a afty, místa po bodnutí hmyzem.
Modřín: Rozpouští hleny a uvolňuje nervozitu. Používá se při revmatismu, svalové bolesti, bronchitidě a dráždivém kašli.
Myrha: Pomáhá při hemoroidech, aftech, při paradontóze a na hojení ran. Používá se proti únavě, na podporu trávení a k usnadnění vykašlávání.
Myrta: Uklidňuje a pomáhá při nachlazení a ucpaných dutinách. Působí hojivě, lze ji přidávat do koupelí při hemoroidech.
Pomeranč: Je osvěžujícím antidepresivem vhodným při horečce, nechutenství a na uvolnění. Hodí se do koupelových a masážních olejů.
Rozmarýn: Zahání úzkost a únavu, pomáhá při nachlazení, chřipce, revmatismu, skvělý je na podporu koncentrace a na masáže při bolestech svalů. Nedoporučuje se pro epileptiky, těhotné ženy a osoby s vysokým krevním tlakem.
Růže: Hodí se do masážních olejů, má antidepresivní a afrodiziakální účinky. Pomáhá proti nespavosti a bolestem hlavy. Snižuje teplotu, podporuje krevní oběh a posiluje žaludek.
Santalové dřevo: Má antidepresivní a antiseptické účinky. Uplatní se při chronických zánětech močového a pohlavního ústrojí, na zmírnění nachlazení a kašle a k regeneraci pokožky. Nedoporučuje se používat v těhotenství a při akutních ledvinových potížích.
Skořice: Má antidepresivní, čisticí, antiseptické a afrodiziakální účinky. Stimuluje, povzbuzuje, pomáhá při nachlazení, nadýmání a silně prokrvuje pokožku. Ne každý ji ale snáší.
Smrk: Účinně působí při nachlazení (podporuje pocení), uklidňuje a stimuluje činnost mozku. Hodí se do masážních olejů při revmatismu a velké únavě.
Šalvěj: Má antibakteriální účinky a vhodná je na koupele nohou. Pomáhá při menstruačních bolestech, mírně snižuje tlak, podporuje trávení a zklidňuje nervový systém.
Tymián: Má antiseptické účinky, pomáhá při trávení, rýmě a nemocech horních cest dýchacích. Zvyšuje obranyschopnost organismu, inhaluje se při zánětu dutin. Jako masážní olej se používá při revmatismu a svalové bolesti. Je nutné dodržovat nízké koncentrace.
Zázvor: Pomáhá při nachlazení, trávicích problémech a při bolestech hlavy. Uvolňuje napětí. Využívá se pro masáže při revmatismu a bolestech svalů, zabraňuje tvorbě jizev.
(luv)
Foto: archiv a Pixabay

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)