Kultovní německá svatyně - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost doručení

2020-09-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé, byla jsem spokojená

2020-09-26

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše proběhlo v naprostém pořádku, objednávka byla rychle vyřízená. Zboží bylo v naprostém pořádku.

2020-09-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Oceňuji, že je obchod v Plzni, protože Plzeň na nakupování je katastrofální, já jsem velice náročný klient. Dále, pán byl ochotný pomoct a vysvětlit cokoli jsem potřebovala, pomohl, jsem velice spokojena. Navíc, Vás pracovník je velice milý a slušný. Ďekuji za Vaše služby. Jsem spokojena. Když zavolám ochotně pomúže co potřebuji, dokonce mi po telefonu vysvětlil, jak Vás najdu.

2020-09-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlé dodání ,náramky jsou krásné

2020-09-9

Kultovní německá svatyně

Publikováno : 2020-10-02 10:51:20
Kategorie : Horoskopy , Zdraví

Kultovní německá svatyně

U Detmoldu v Dolním Sasku se nachází Teutoburský les. Právě tam se v 9. roce po Kristu odehrála bitva, při níž zvítězil kmen Cherusků nad římskými legiemi. A nedaleko slavného bojiště se tyčí skalní hřeben – Externsteine. Tvoří ho pět kamenných věží a při pohledu z dálky připomíná ruiny starověkého města. Vápencové skály se vypínají do výše 30 metrů na lesem a jejich uskupení je považováno odedávna za posvátné, za centrum přírodní síly. Ačkoli nejstarší písemná zmínka o něm pochází až z roku 1564, v Německu zaujímá podobné místo jako megalitický kamenný kruh Stonehenge v duchovní tradici Velké Británie.
Skály jsou protkány přirozenými puklinami, ale také jeskyněmi, výklenky, vyvrtanými otvory, schody a plošinami, které tu lopotně hloubili a budovali po celé generace lidé. A zatímco u některých prostor je zřejmé jejich využití, jiné zůstávají i pro odborníky naprostou záhadou.Kaple jako sluneční observatoř?V nejširším skalním pilíři se nachází do skalního masivu vytesaná komora nepravidelného tvaru se dvěma vchody. Lze ji označit za kapli. Severovýchodní vchod a obě okna jsou obrácené k východu Slunce o letním slunovratu, zatímco druhý vchod umožňuje vstup úzkou chodbou, která byla pečlivě vytesána do bizarního tvaru. Předkřesťanské kněžstvo prostor zcela jistě používalo k iniciačním a očistným obřadům. Na východním konci je totiž zakulacený výklenek se sloupovým oltářem typu, který není v chrámové architektuře odjinud znám. Přímo nad oltářem je kruhové okno o průměru 50 centimetrů. Roku 1823 pozoroval z této kaple historik Otto von Bennigsen v den letního slunovratu východ Slunce a také nejsevernější bod východu Měsíce. To jsou dva důležité astronomické jevy, zaznamenané v mnoha prehistorických kamenných kruzích a na jiných megalitických místech. Vzhledem k tomu, že Externsteine leží ve zhruba téže zeměpisné šířce jako Stonehenge, směr východu Slunce o letním slunovratu je na obou místech shodný, což byl pro evropské astronomy významný faktor. Von Bennigsen usoudil, že kaple je předkřesťanského původu a byla postavena kněžími starodávného „kultu světla“. Evangelický pastor William Teudt ve dvacátých letech navíc díky důkladnému archeologickému a astronomickému průzkumu zjistil, že místo leží na síti takzvaných heilige linien, jež se rozprostírají po severním Německu. Tyto „svaté čáry“ - linie -  spojovaly Externsteine s megalitickým kamenným kruhem u nedalekého Bad Meiningen. Teudt věřil, že nad kaplí byly kdysi ještě další komory a dřevěné konstrukce k pozorování jiných než slunovratových východů Slunce či cyklů Měsíce a hvězd. Komplex kolem kaple ale podle něj úmyslně zničili mniši, aby místo očistili od pohanství a uzpůsobili kapli pro křesťanské bohoslužby.
(nam)

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)