Kouzlo dobrého a zdravého spánku - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlá dodávka

2020-08-6

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Ryclé dodání

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Přehlednost,rychlost vyřízení objednávky.

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost dodání... Úplně super.

2020-07-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem hodně spokojená.

2020-07-11

Kouzlo dobrého a zdravého spánku

Publikováno : 2019-15-11 09:05:55
Kategorie : Zdraví

Kouzlo dobrého a zdravého spánku

Že je spánek důležitý, to ví všichni. Podle odborníků může jeho nedostatek způsobit vážné zdravotní komplikace a u mužů dokonce impotenci.
Ze závěrů vědeckých studií vyplývá, že sexuologové řeší stále častěji problémy mužů, kteří nemají dostatek spánku. Postupně se u nich snižuje chuť na sex a dostavují se také poruchy erekce. Každopádně nedostatek spánku může být příčinou celé řady potíží, jako je extrémní podrážděnost, náchylnost k virovým onemocněním či snížení soustředění. Lékaři varují, že nedostatek spánku může vést i ke vzniku Alzheimerovy choroby. A to je zajisté alarmující zjištění.
Jak ale v této uspěchané době docílit toho, abychom se dobře vyspali? Třeba zaberou osvědčené rady našich předků či odborníků.


Zbavte se zlozvyků


Jestliže jste zvyklí dát si před spaním cigaretu, černou kávu nebo skleničku něčeho ostřejšího, pak vězte, že tady může být zakopaný pes, jak se říká. Kofein a nikotin jsou stimulanty, které tělo povzbudí. Alkohol může být dost výrazným „narušitelem“ dobrého spánku. Zbavte se tedy svých zlozvyků.


Koupel s bylinkami


Před spaním si dejte příjemně teplou koupel, do které přidejte relaxační olej nebo bylinky. Vhodná je například vůně levandule, heřmánku či meduňky.


Důležitá je relaxace


Pusťte si příjemnou hudbu, zapalte si svíčku, myslete na hezké věci. Uklidňuje třeba meduňkový či mátový čaj. Rozhodně vynechejte těžká, smažená a tučná jídla k večeři.


Máte v ložnici tmu?


Blikající digitální budík, pouliční lampa nebo puštěná televize ke kvalitnímu spánku rozhodně nepřispějí. V ložnici byste měli mít co největší klid a pokud možno tmu. Je také vhodné místnost řádně vyvětrat a neusínat v teple.


Doplňte železo


Podle odborníků může nedostatek železa v krvi vést k problémům se spánkem. Doplnit jej můžete  potravinovými doplňky nebo stravou bohatou na železo. Vhodná jsou játra, hovězí a jehněčí maso, fazole, hrách či listová zelenina, plody moře (ústřice a mušle).


Nohy v teple


Ten, kdo mívá večer studené nohy, by si měl pořídit měkoučké teplé ponožky na spaní a večer si před jejich natáhnutím ještě namazat paty krémem. Tato obtíž je způsobena špatným prokrvením, a to také přispívá k nepohodě při usínání.


Bylinky na dobré spaní


- Heřmánek se již odnepaměti používá jako prostředek, který pomáhá s nespavostí a odstraňováním stavů úzkosti. Uklidňující účinky heřmánku jsou připisovány antioxidantu apigeninu, který se váže na specifické receptory v mozku. Tyto receptory pak mohou iniciovat spánek. Heřmánek má také protizánětlivé účinky.
- Meduňka se používá v aromaterapii, velice často se její listy suší a využívají na přípravu čaje. Tento čaj snižuje stres, čímž napomáhá lépe usnout a zlepšit kvalitu spánku. Pokud máte chronické poruchy spánku, dejte si před spaním šálek meduňkového čaje.
- Levandule je známá pro svou aromatickou vůni, která má uklidňující účinky, proto se hojně využívá v relaxačních a masážních centrech. Kromě parfémů a mastí je možné z levandule vyrobit také čaj. K tomu se využívají malé fialové květy rostliny. Pití levandulového čaje napomáhá zlepšit kvalitu spánku, obzvláště u lidí, kteří trpí úzkostnými poruchami.
- Kozlík lékařský je vynikající bylina při všech nervových potížích, stresu, úzkosti, bušení srdce a nespavosti. Účinné látky se nacházejí v jeho oddenku. Ten se sbírá nejlépe v květnu a suší při teplotě do 30 stupňů. Je vynikající hlavně při nespavosti vyvolané přepracováním, stresem nebo nervovým vyčerpáním.
(luv)

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)