Citronový receptář - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost dodání

2019-11-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem velmi spokojeny s výrobkem a s dodáním děkuji

2019-11-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodání, spokojenost...

2019-11-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doporučuji, velmi rychle dodání a kvalitní zboží.

2019-11-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
ochotní prodávající.... bleskové vyřízení..... velký výběr zajímavého zboží

2019-11-14

Citronový receptář

Publikováno : 2019-14-10 10:28:43
Kategorie : Zdraví

Citronový receptář

Řeklo by se obyčejný citron. Ale v rámci zdraví dokáže někdy  hotové zázraky. Hned několik vědeckých studií prokázalo, jak je tento druh ovoce člověku prospěšný. Je bohatý na fenolové sloučeniny, vitaminy, minerální látky, vlákninu, esenciální oleje a karotenoidy. Odborníci ho doporučují jako součást vyvážené stravy, a to zejména díky jeho významu v rámci prevence onemocnění, mezi něž patří obezita, diabetes, zvýšené množství lipidů v krvi, kardiovaskulární choroby a dokonce určité druhy rakoviny.
Ve žluté vrstvě citronové kůry se nachází silice složená z limonenu, citralu a citronelalu, dále je tam glykosid hesperidin (blahodárně ovlivňuje prostupnost a křehkost krevních vlásečnic). Bílá vrstva citronové kůry (albedo) obsahuje flavony, glykosidy a deriváty kumarinu. Semena citronu jsou zdrojem antioxidantů a mají silné antibiotické účinky. A ačkoli si mnozí lidé myslí, že je citron kyselinotvornou potravinou, není tomu tak. Při jeho trávení vznikají v těle zásaditá (alkalická) rezidua.
Citrusová vůně je jemná a nevtíravá, má posilující a osvěžující účinky. Dokáže zlepšit pozornost, navíc odpuzuje hmyz. Masáž olejem s citrusovou silicí pro změnu ulevuje od nejrůznějších bolestí.


Kašel a nachlazení

Pečené citrony (pečou se celé v troubě na sucho, dokud nepuknou a nerozevřou se) lze připravit na kašel a nachlazení. Když se citron rozevře, vymačká se z něj šťáva a smíchá se se šťávou z čerstvého ananasu (v poměru 1:1) a přidá se trocha medu. Měla by se dostavit okamžitá úleva, uvolní se hleny v krku.


Potíže se žlučníkem

Je třeba omezit alespoň na jeden den téměř vše, kromě citronové šťávy (pocity nevolnosti, nedostatek chuti k jídlu, trávicí potíže a pachuť v ústech bývají zapříčiněny špatnou funkcí jater).


Zimnice a teplota:

Tuto metodu používají ve Španělsku - šťáva z jednoho citronu se přidá do hrníčku s vlažným čajem z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa. Vypije se najednou bez jakýchkoli dalších přísad. Lze aplikovat dvakrát denně.


Revma:

Užívá se šťáva z poloviny citronu před každým jídlem a pak ještě před spaním. Šťávu lze ředit destilovanou vodou. Zároveň se dvakrát denně aplikuje citronová šťáva na postižené místo na těle zevně. Po třech dnech by se měla dostavit úleva.


Bolest hlavy 

Na tu se doporučuje citronová šťáva s několika lžičkami horského čaje  z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa.


Zubní kámen 

Zředěná citronová šťáva je sama o sobě úžasný prostředek na čištění zubů. Pravidelné čištění chrupu kartáčkem namáčeným v této šťávě zbaví chrup i zubního kamene.


Citron jako posilující prostředek 

Lidé, kterým chybí vytrvalost, mají často nedostatek vápníku. Pomoci může citronový koktejl, který se užívá dvakrát denně po dobu 30 dnů. Koktejl se míchá v mixéru či šejkru z citronové šťávy, sójového mléka a medu.


Zácpa 

Čtyřikrát denně se užívá štamprlička citronové šťávy a olivového oleje. Tělo se zároveň stejnou směsí třikrát týdně masíruje.  
(nam)

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)