Byl Königsberg centrem mystiky? - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlá dodávka

2020-08-6

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Ryclé dodání

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Přehlednost,rychlost vyřízení objednávky.

2020-07-18

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost dodání... Úplně super.

2020-07-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem hodně spokojená.

2020-07-11

Byl Königsberg centrem mystiky?

Publikováno : 2019-19-11 09:51:08
Kategorie : Tajemno

Byl Königsberg centrem mystiky?

Königsberg – Kaliningrad, byl městem, v němž se odedávna odehrávaly podivné jevy a události. A ty se podle všeho dějí i v současnosti. Jako příklad lze uvést zážitek skupiny studentů, kteří se rozhodli udělat několik snímků u hrobky jednoho z nejznámějších rodáků města - Immanuela Kanta. Když se pak na fotografie podívali, byl na nich zachycen i neznámý člověk, kterého tam ale nepotkali. Měl uniformu SS a na hlavě děravou helmu. Stál vždy v popředí - v levé ruce samopal, pravou ruku zvednutou k nacistickému pozdravu. Studenti se shodli, že to musí být duch kohosi z minulosti.


Hlavní stan německých rytířů


Historie města je spojena s Řádem německých rytířů, který si podrobil původní Prusy. Rytíři si původně vybrali za své hlavní sídlo městečko o zhruba 200 kilometrů východněji. Když ale rytíři stanuli na Královské hoře v místech slovanské svatyně, došlo k zatmění Slunce. Mistři řádu si vyložili tento úkaz jako znamení, a tak se stal Königsberg sídelním městem jejich velmistra.


Jaké tajemství skrývá podzemí?


Pod městem se každopádně rozprostírá jeden z nejrozvětvenějších systémů podzemních chodeb v Evropě. První tunely byly budovány už ve 13. století, postupně pak vznikaly nové sály, chodby a skrýše. Od prvopočátku se zde družili lidé s mystickými vědomostmi a mágové. Podzemní komplex se měl podle badatelů sbíhat k jednomu bodu -  do sklepení v hluboké šachtě pod hradem, který stál na skále na ostrově Kneiphof. Hrad se skládal z několika středověkých budov, v nichž před II. světovou válkou vznikla utajená vojenská laboratoř s názvem Königsberg - 13. Název nebyl vybrán náhodně a samo číslo 13 bylo pro Königsberg charakteristickým. Všechny nejvýznamnější události města jsou s tímto číslem či s jeho násobky nějakým způsobem spojené (dokonce i hrobka Immanuela Kanta má 13 sloupů a sečteme-li číslice roku založení města - 1255, dojdeme opět k číslu 13).


Laboratoř propojovala magii, okultismus i moderní vědu


Činnost laboratoře Königsberg - 13 byla zahájena v době nástupu Adolfa Hitlera k moci a příchodu Třetí říše.  Ovšem vzhledem k utajení jsou informace o aktivitách laboratoře spíše útržkovité. Laboratoř se věnovala několika oblastem výzkumu. Jednalo se o studium magie, astrologie, dávných znalostí a hypnózy. To celé mělo být završeno vytvořením zázračné zbraně, která by vedla k zániku nepřátel Třetí říše. Kromě studia různých okultních směrů se laboratoř zabývala i průzkumem takových jevů, jako je proudění vzduchu. Ač se to na první pohled zdá naprosto neškodné, výsledky lze využít mimo jiné k zastrašování obyvatelstva (stačí jen instalovat v určitém místě nevelký kovový větrník speciální konstrukce a v konkrétním domě či ulici se začnou rozléhat záhadné zvuky a hlasy, nicméně pomocí větru lze i zabíjet). Dokumenty, které by podaly svědectví o výzkumu a experimentech v laboratoři, se nedochovaly. A existuje hned několik verzí, proč se tak stalo. Podle první je někdejší sovětská vláda po ukončení II. světové války předala výměnou za německé technologie a stroje Američanům. Podle další verze zmizely dokumenty v archivech KGB a třetí verze tvrdí, že žádné podklady vlastně neexistovaly, protože byly zničeny pracovníky laboratoře (sklepení bylo zatopeno), než došlo k jejich ústupu. Ví se však o tom, že laboratoř řídil Erich Koch. V přízemích budov bylo umístěno velké množství magických předmětů, jež pocházely z různých období i kultur (tibetské masky, křesťanské symboly i zbraně Vikingů). To sklepní prostory ukrývaly jiné „speciality“. Byla tam například obrovská chladící místnost s nádobami naplněnými ledem, v nichž byly oční bulvy zvířat z místních jatek. K čemu? V laboratoři se jedno oddělení zabývalo učením königsbergské školy „Panenky staré Magdy“ pocházejícího z 15. století. Vyráběly se tam loutky, které se hodně podobaly nepřátelsky naladěným politikům vůči tehdejšímu Německu. Těmto panenkám byly vsazovány zvířecí oči a manipulovali s nimi lidé s určitými vědomostmi a paranormálními schopnostmi. Po určité době se do nich pak prý zapichovaly stříbrné jehly zakončené kuličkami z jantaru. Potvrzení, zda to mělo nějaký efekt, však rovněž není k dispozici.
(cul)

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)