Léčebné účinky magnetů - spiritobchod.cz

Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Následujte nás na Facebooku

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodání,magnetický náramek je krásný a můj dojem je že i přesto že ho nosím krátce tak se cítím celkově vitálnější a v lepší psychické pohodě.Jsem mile překvapen a tento obchod si získal mou důvěru. Mohu jen vřele doporučit i ostatním případným zákazníkům. S pozdravem Jaroslav Kovář.

2020-10-29

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Pěkné. Líbí se

2020-10-29

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
oukej

2020-10-25

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše proběhlo bez problémů, velmi rychle. Domnívám se, že by zboží v mém, případě nemuselo být baleno do krabice, ale stačila by bublinková obálka (objednávka 6x malý inhalátor)

2020-10-26

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé vyřízení objednávky. Naprostá spokojenost

2020-10-27

Léčebné účinky magnetů jsou pozorovány a prokazovány již stovky let. První doložené zmínky o terapeutickém využití magnetů se datují do období 200 let př.n.l. do doby řeckého lékaře Galena. Také Hippokrates popisoval jak léčit onemocnění kloubů přikládáním rudy zvané magnetovec. Název magnetismus je odvozen od řeckého města Magnesia, kde se magnetovec těžil. Pod vlivem magnetického pole se zlepšuje cirkulace krve a jednotlivé buňky se více zásobují kyslíkem a živinami, což urychluje mnohé léčebné procesy. Pomocí působení magnetického pole se škodlivé látky rychleji eliminují z buněk.

Magnetické pole vyvolává následující děje :

   Vasodilataci (tj. rozšíření cév)

   Analgetické působení (tj. tlumení bolesti)

   Protizánětlivé působení

   Myorelaxace (tj. svalové uvolnění)

   Zrychlení hojení (kostí, svalů, vazů, kůže)

   Protiedémové působení (tj. zmenšení otoků)

 a proto se s úspěchem využívá v rehabilitaci, traumatologii, revmatologii, angiologii, gynekologii i jiných oborech.

Nošení magnetických pomůcek se osvědčilo zejména při následujících potížích: artritida, migréna, bolesti zad a kloubů, stres a únava, nervozita a nespavost, tenisový loket, menstruační bolesti, špatná cirkulace krve.

Protibolestivý efekt permanentních magnetů (a magnetoterapie obecně) je nejčastější důvod jejich aplikace. Magnetické pole působí celou řadu změn v exponovaných tkáních (změny povr­chových potenciálů buněk a membrán, ovlivnění kapilárního řečiště, změny vodivosti nervových vláken spod.), které v celkovém výsledku vedou k útlumu bolesti, uvolnění svalových spasmů, k relaxaci, k urychlení hojení a regeneraci tká­ní.

V akupunktur­ní praxi se často malé permanentní magnety používa­jí k cílené stimu­laci nebo tlumení cílených bodů. U nošení šperků lze předpoklá­dat stejný efekt, včetně ovlivnění vegetativního sys­tému, který svým regulačním efek­tem upravuje mimo jiné i krevní tlak.

Všeobecně lze tedy říci, že magnetoterapie je důležitou součástí komplexního léčebného procesu. Přispívá výrazně i ke zlepšení celkového zdravotního stavu pacienta.

Je paradoxem doby, že magnetoterapie, která statisticky vykazuje ze všech dosud známých léčebných metod nejvyšší míru úspěšnosti, nejmenší rizika a nákladnost, je často metodou poslední volby.

Princip působení magnetoterapie

Principem působení statického magnetického pole na organismus je to, že buňky jsou polarizovány slabými magnety s oběma polarizacemi, což je dáno účinky magnetického pole Země o indukci 0,6 Gauss, které je stálou součástí životního prostředí člověka. Jsou-li buňky vystaveny působení magnetu o indukci 300 a více Gauss, přijímají jeho polarizaci.Na základě zmíněného principu je patrné, že buňky mohou být zmagnetizovány. Na této bázi dochází k elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách a tím k příznivému ovlivnění systému kostního, svalového, imunologického, hormonálního, kardiovaskulárního, zažívacího a nervového.

Základními stavebními prvky našeho organismu jsou živé buňky, které jsou ohraničeny plazmatickou membránou. Vně i uvnitř těchto buněk probíhají biochemické reakce. Za určitých podmínek má membrána schopnost propouštět látky směrem do buňky nebo z buňky. Magnetické pole svým působením mnohonásobně zvětšuje propustnost buněčných membrán. Na ionty, které existují v buňkách a v koloidním systému, působí mechanické síly vlivem elektrických potenciálů vyvolané magnetickým polem. Síly jsou synchronní s magnetickými pulzy a usměrňují pohyb iontů ve stejné frekvenci. Působením střídavých tlaků na buněčné stěny a zvýšením propustnosti iontových kanálků se zvyšuje látková výměna. Tento proces působící po určitou dobu vede k normalizaci elektrických potenciálních rozdílů (tj. zjednodušeně vysvětleno rozdíl mezi elektricky kladně nabitým povrchem buňky a záporně nabitým vnitřkem). Dochází ke zvýšené látkové výměně, výrazně se zvětší prokrvení a okysličení části těla, na kterou je magnetické pole aplikováno.

Na základě klinických zkušeností i experimentálních prací řady světových pracovišť dnes víme, že magnetické pole:
Zmenšuje či úplně odstraňuje bolest. Magnetické pole totiž ovlivňuje především silná nervová vlákna a omezuje přenos bolestivých vjemů z nervových zakončení do centrální nervové soustavy.
Navozuje rozšíření krevních cév. V aplikované oblasti během několika minut. Při opakovaných aplikacích se léčebný efekt urychluje a prodlužuje. V důsledku rozšíření cév stoupá v léčené oblasti teplota až o 1°C.
Má protizánětlivý efekt. A to jak u akutních, tak i u chronických zánětů.
Zmenšuje otoky
Má hojivý efekt. Vlivem magnetického pole dochází k rychlejšímu hojení kostních zlomenin a otevřených poranění kůže a podkoží.
Podporuje látkovou výměnu. A zlepšuje detoxikační procesy v organismu.

Magnetoterapie je v odborných kruzích pokládána za jednu z nejbezpečnějších a nejúčinnějších fyzikálních léčebných metod a bývá často nazývána „léčebnou metodou 21. století“. Magnetoterapie v rámci léčebného plánu je plně na místě i v době farmakologické exploze a nových šetrných operačních postupů.

Všeobecně lze tedy říci, že magnetoterapie je důležitou součástí komplexního léčebného procesu. Přispívá výrazně i ke zlepšení celkového zdravotního stavu pacienta.

Magnetický náramek
Magnetoterapeutické náramky příznivě ovlivňují krevní oběh, přispívají ke stabilizaci krevního tlaku, zvyšují okysličení krve, snižují únavu, tlumí bolesti v oblasti zápěstí, působí protizánětlivě a zabraňují tvorbě krevních sraženin. Magnetoterapie je jednou z nejstarších forem fyzikální terapie. Jedná se o neinvazivní léčbu, na kterou nevzniká návyk. Účinky magnetických náramku je možné shrnout do několika léčebných efektů: Analgetický-uvolňující svalové napětí, zlepšující prokrvení, urychlující látkovou výměnu a odplavování zplodin metabolismu. Protizánětlivý, hojivý, regenerační, protiotokový, podporující imunitní systém. Náramky se staly populárními na celém světě, hlavně ve Francii, Itálii, Švýcarsku a USA. Nosili je prominenti jako například anglická královna Elizabeth, Coco Chanel, Baronne Guy de Rothschild, Pierre Cardin atd. V sedmdesátých letech se náramky staly velmi módní a vyhledávanou značkou v USA. Velké oblibě se těší tyto náramky hlavně u sportovců - golfistů a tenistů.

Magnetoterapeutické náhrdelníky uvolňují napětí Šíjového svalstva, tlumí bolest, zlepšují prokrvení a okysličení krve, stimuluje imunitní systém. U astmatiků zmírňuje intenzitu záchvatů a prodlužuje intervaly mezi astmatickými záchvaty. Dalším příjemným zjištěním je taktéž odstranění bolesti hlavy a migrén díky magnetu umístěnému u uzávěru každého řetízku Energetix. Magnetické náhrdelníky se obvykle nabízí v kombinaci s jinými kusy šperků. Aby byla tato i kombinovaná terapie úspěšná, musí se náhrdelníky nosit co nejblíže ke kůži a ne na vnějších částech oděvu.

Magnetoterapeutické pomůcky nesmí používat osoby se zavedeným kardiostimulátorem. Taktéž těhotným ženám se jejich používání nedoporučuje.